Archive for Wrzesień, 2011

Moje przedszkole

Posted 26/09/2011 By Pati

Jak już wiecie od 1 września chodzę do przedszkola. Teraz prawie po miesiącu mogę Wam napisać więcej :)

Moje przedszkole to „Centrum Edukacji i Rehabilitacji” przy ul. Wyciska 5 w Zabrzu.

Do przedszkola rano jeżdżę busikiem. Bardzo lubię te dojazdy, szczególnie że jeżdżę z super fajnymi przystojniakami :)

W mojej grupie przedszkolnej jest nas 11 super dzieciaczków. Nazywamy się „Bajkowe stworki”. Moją Wychowawczynią jest Pani Ola. Opiekuje się nami także Pani Mania i Pani Krysia, która jest pielęgniarką. Moje Panie są najlepsze na świecie.  W ogóle Wszyscy, którzy się mną i moimi kolegami zajmują są super, bardzo ich lubię.

Po przyjeździe do przedszkola zjadamy śniadanko, myjemy ząbki i zaczynamy dzień pełen przygód.

Jeżeli pogoda jest ładna wychodzimy na spacerki. Byliśmy już w pizzeri, ciastkarni na pysznych ciasteczkach. Mieliśmy spacer „edukacyjny”, na którym poznawaliśmy w praktyce zasady ruchu drogowego oraz bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię na pasach i sygnalizacji świetlnej. Ostatnio wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu jesieni. Nazbieraliśmy dużo kolorowych liści, z których później zrobiliśmy piękne jesienne obrazy.

Bardzo dużo bym mogła Wam jeszcze opisywać o naszych spacerkach, ponieważ  wrzesień jest piękny i często wychodzimy, ale muszę jeszcze napisać o mniej przyjemnych rzeczach, które robię w przedszkolu.

Oprócz spacerków i zabaw dużo też pracuję w przedszkolu nad moją kondycją. Dużo ćwiczę metodą NDT. Ćwiczenia mam z Panią Danusią i zaliczam je do bardzo przyjemnych. Bardzo lubię także zajęcia z Panią Anią (pedagog)  i Panią logopedą. Od października będę także jeździć na basenik. W sumie to nie wiem, czemu napisałam, że te rzeczy są mniej przyjemne? Może są po prostu bardziej męczące.

Pełen wrażeń dzień w przedszkolu kończę pysznym obiadkiem. Potem czekam na mamusię i jadę do domku.

W domu niestety jestem troszkę zmęczona i muszę sobie odespać.

Ale w przedszkolu bardzo mi się podoba…

Festyn i urodzinkiFestyn i urodzinkiFestyn i urodzinkiFestyn i urodzinki

 

Festyn w przedszkolu

Posted 26/09/2011 By Pati

W sobotę, tj. 24 września w moim przedszkolu zorganizowany został festyn pt. „Bawmy się w Centrum”.

Na festyn wybrałam się z babcią Werą, mamusią i tatusiem. Pogoda dopisała, więc bardzo miło spędziliśmy czas. Było mnóstwo atrakcji: loteria fantowa, pokazy gimnastyczek, pokazy piesków pracujących z dziećmi takimi jak jak, malowanie twarzy. Można było nauczyć się pierwszej pomocy z Pogotowiem Ratunkowym, a także porozmawiać i pooglądać prawdziwy policyjny radiowóz.

Spróbowałam także pysznych domowych wypieków i sałatek  przygotowanych przez rodziców moich kolegów.

To był naprawdę bardzo fajny, rodzinnie spędzony dzień.

Poniżej troszkę zdjęć (niektóre nie ostre, bo babcia fotografowała hi, hi).

Festyn i urodzinkiFestyn i urodzinkiFestyn i urodzinkiFestyn i urodzinkiFestyn i urodzinkiFestyn i urodzinkiFestyn i urodzinki

Moje 3 urodzinki :)

Posted 20/09/2011 By Pati

Jak ten czas leci…. Dzisiaj, tj. 20 września skończyłam 3 latka. 

Z tej okazji musiałam się ładnie ubrać i uczesać hi, hi.

Festyn i urodzinkiFestyn i urodzinkiFestyn i urodzinki

 

Najpierw w przedszkolu koledzy i koleżanki zaśpiewali mi „sto lat”, potem w domku miałam mnóstwo gości. Była Babcia Wera, Babcia Ala, Dziadek, Wujek Marcin, Mateusz, Ciocia Ania, Wujek Rafał, Ciocia Dominika.  Mamusia „upiekła” mi pyszny torcik, kolejny raz zaśpiewano mi „sto lat”. Świeczek niestety nie dałam rady sama zdmuchnąć, więc mamusia musiała mi pomóc. Ale w przyszłym roku już sama dam radę.

Dostałam super prezenty i bardzo fajnie spędziłam ten dzień. Pod koniec byłam już troszkę zmęczona, dlatego musiałam troszkę poleżeć i się poprzytulać…

Festyn i urodzinkiFestyn i urodzinkiFestyn i urodzinkiFestyn i urodzinki

Palmiarnia

Posted 12/09/2011 By Pati

W niedzielę wybrałam się z moją ciocią Dominiką i mamusią na małą wycieczkę do gliwickiej Palmiarni. Co prawda zwiedzania nie było za dużo, ale i tak było fajnie. Później poszłyśmy na lody, a na końcu odwiedziłyśmy Babcię i Dziadka na działce.

Zdjęć za dużo nie zrobiłyśmy, ale kilka możecie obejrzeć hi, hi.

PalmiarniaPalmiarniaPalmiarniaPalmiarniaPalmiarnia

 

Przedszkole

Posted 02/09/2011 By Pati

No i stało się – od 1 września jestem przedszkolakiem :)

Oczywiście z uwagi na moją chorobę chodzę do przedszkola specjalnego w  Zabrzu.

Poznałam nowe koleżanki i kolegów. Po dwóch dniach mogę powiedzieć, że jest super. Bardzo mi się podoba. Mam mnóstwo zajęć, dzisiaj byliśmy na spacerku. Śniadanka i obiadki też chętnie zjadam. W ogóle nie płaczę, to mamusia bardziej panikuje hi,hi. A od poniedziałku będę sama jeździć do przedszkola – będą po mnie przyjeżdżać pod domek.

Jak pochodzę dłużej to napiszę czy mi się dalej podoba hi,hi.

 

Analytics Plugin created by Web Hosting