Pomóż mi …

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” prosi o wsparcie dla mnie,

IGUNI WAWRZYNKIEWICZ 

.

.

W mojej rodzinie pracuje tylko tatuś. Mama zrezygnowała z pracy, aby się mną opiekować. Za to dostaje  świadczenie rehabilitacyjne. Ja mam przyznany tylko zasiłek pielęgnacyjny, który nie przekracza 200 zł. Dlatego moje leczenie i rehabilitacja znacznie przekraczają nasze możliwości finansowe.

NFZ zapewnia bardzo mało godzin rehabilitacji w roku. Ja potrzebuję  codziennej rehabilitacji, wspomaganej turnusami rehabilitacyjnymi w specjalistycznych ośrodkach. Prywatnie godzina rehabilitacji kosztuje 90,00 zł. 14-dniowy turnus rehabilitacyjny w ośrodku to koszt 6 500,00 zł. NFZ nie refunduje takich turnusów.

Rodzice nie są w stanie zapewnić mi rehabilitacji jakiej potrzebuję. A regularna rehabilitacja, wspomagana turnusami pomalutku zaczyna przynosić efekty. Kosztowna jest nie tylko rehabilitacja. Do ćwiczeń wspomagających mój rozwój fizyczny i intelektualny konieczne są drogie sprzęty rehabilitacyjne, specjalne zabawki i niezliczone pomoce dydaktyczne. Do tego, aby w miarę normalnie funkcjonować, prawidłowo siedzieć i bezpiecznie jeździć potrzebuję bardzo drogiego wózka rehabilitacyjnego (koszt ok. 15 tyś. zł.) i fotelika samochodowego (ok. 11 tyś. zł.). Sprzęty te muszę wymieniać średnio co 2 lata, bo przecież rosnę.

Wszyscy mówią, że jestem bardzo dzielną dziewczynką. Pomimo tak wielu problemów jestem niezwykle ruchliwa, pogodna i bardzo radosna. Całe moje malutkie życie to intensywna rehabilitacja. Los zgotował mi trochę inną drogę, ale się nie poddaję. Wielka chęć do życia sprawia, że dzielnie walczę o polepszenie swojego stanu. Rodzice są ze mnie bardzo dumni.

Ale bardzo potrzebuję Waszej pomocy…

.

Możecie mi pomóc:

 1)   Wpłacając darowiznę bezpośrednio na moje konto w Fundacji:

.

*    Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”,  ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa, NIP: 118-14-28-385,  KRS: 0000037904

*    numer konta: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994   

*    tytułem: 10226 Wawrzynkiewicz Iga Patrycja – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

  

2)  Można także dokonywać wpłat z zagranicy: 

.

 • Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” (Foundation for Children ‚Help on Time’)

         Łomianska 5, 01-685 Warszawa, Poland

 • Kod SWIFT (BIC): ALBPPLPW
  .
  PL 90 2490 0005 0000 4530 9858 4994
  (darowizny w dolarach amerykańskich USD)
  .
  PL 82 2490 0005 0000 4600 7337 4309
  (darowizny w euro)
  .
 • Postscript: 10226 Wawrzynkiewicz Iga – donation for help and health care
***

Wszystkie pieniążki zebrane na koncie w Fundacji, rodzice przeznaczają tylko i wyłącznie na moje potrzeby !!!

 Dla mnie ważny jest każdy grosz!!!

„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje”                                                                                                                                                                                                  

                                                                          Jan Paweł II

A tu mały apel naszej Fundacji:

Drodzy Darczyńcy,

Apelujemy z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na kolejność danych w tytułach wpłat, podczas przekazywania darowizn na rzecz Podopiecznych. Bardzo ważne jest, aby zachować następującą kolejność danych:

1.   numer członkowski, nazwisko i imię Podopiecznego – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Ponieważ tytuły wpłat bardzo często odbiegają od ww. lub są niepełne, Fundacja ma problem z zakwalifikowaniem przekazywanych darowizn, które tym samym nie mogą być zaksięgowane na odpowiednich subkontach. Niestety nadal otrzymujemy darowizny, w których darczyńcy w tytule wpłat niewłaściwie umieszczają dane typu: „darowizna na pomoc i ochronę zdrowia – 19123 Maja Kowalska” zamiast: „19123 Kowalska Maja – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”; lub „leczenie i rehabilitacja – Wróbel Jacek 101010” zamiast: „101010 Wróbel Jacek – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia”.

Informacje, zawarte w wyciągach księgowych niejednokrotnie są „ucinane” przez bankowy system księgowy, stąd ostatecznie otrzymujemy wyciągi z niepełnymi danymi np.: „ Leczenie i rehab Jacek”, które uniemożliwiają nam właściwe zaksięgowanie wpłat.

Prosimy zatem o wskazywanie numeru członkowskiego, nazwiska i imienia na pierwszym miejscu w tytułach wszelkiego typu darowizn.

Czyli dla naszej Iguli:

10226 WAWRZYNKIEWICZ IGA PATRYCJA – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Dodaj komentarz